Hizmetlerimiz

Sürekli gelişme fikri esneklik anlayışımızn temelidir. Altyapımızın ve bilgilerimizi sürekli geliştirmekteyiz.

Damper Kumlama

Boyama ve Kaporta Hizmetleri

Bucak Murat Oto Boya ve Kumlama Damper Kumlama

Dorse Kumlama

Boyama ve Kaporta Hizmetleri

Bucak Murat Oto Boya ve Kumlama Dorse Kumlama

Beton Mikseri Kumlama

Boyama ve Kaporta Hizmetleri

Bucak Murat Oto Boya ve Kumlama Mikser Kumlama

İş Makinesi Kumlama

Boyama ve Kaporta Hizmetleri

Bucak Murat Oto Boya ve Kumlama İş Makinası Kumlama

Oto Boya

Boyama ve Kaporta Hizmetleri

Bucak Murat Oto Boya ve Kumlama Oto Boyama

Metal Boyama

Boyama ve Kaporta Hizmetleri

Bucak Murat Oto Boya ve Kumlama Metal Boyama


Kumlama nedir?

Kumlama demir, çelik ve ahşap ürünlerin yüzeyinde kullanılır. Paslanan ve boya korumasının azaldığı yerleri tazyikli hava ve kum parçacıklarının pas ve korumasını yitiren boyaya püskürtülmesiyle olur. Kumlamanın sağlıklı olması için hava ile doğru orantıda olması gerekmektedir. Kumlama için kullanılan kum bilinen deniz kumu değildir.
3 çeşit kum vardır. Silis, bazalt, grit.

Kumlamanın yapılmasıyla çelik, metal veya ahşap parçalar boya işlemi için hazırlanır. Boyamadan önce metal parçaların (damper, trans mikser, konteyner) tozu alınır. Tozu alındıktan sonra hasarlı yerler tamir edilip macunlanır.(kumlama yüzeyin üzerindeki pas-boya-macun kalıntılarını söker) Macunlanan yüzeye astar atılır. Boyadan önce astar çok önemlidir.
Boyayı tutan, zemini koruyan astardır. Kumlama yapılırken zemin üzerine açılan gözle görünmeyen çukurlara astar dolar ve paslanmayı önleyip zeminin ömrünü uzatır, boya tutmasını sağlar.

Oto Boya

Araç üzerinde olusan her türlü boya hasarlari herhangi bir ton farkliligi olmaksizin, tüm OPAK ve METALIK renklerde FIRIN BOYA ile giderilir.

Metalik Boya

Firinli oto boyama sisteminde aracin boyama islemi sona erdiginde, 45 Dakika süren; 60°C ila 65°C sicaklikta, isi verilerek kurutma islemi yapilmaktadir.


Kumlama Nedir

Kumlama demir, çelik ve ahşap ürünlerin yüzeyinde kullanılır. Paslanan ve boya korumasının azaldığı yerleri tazyikli hava ve kum parçacıklarının pas

DEVAMI

Kumlama Ne İşe Yarar

Toprakta bulunan cevherler metali oluşturur ve metal gerekli korumaya maruz kalmadığı sürece dış etkenler, nem ve ortam etkileri nedeniyle pas

DEVAMI

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Oğuzhan Sanayi Sitesi
3.Blok No:11 15300
Bucak / BURDUR
Tel: 0544 952 3819
Murat ATAKLI